Ostatnio za sprawą jednego z…

Ostatnio za sprawą jednego z wpisów @Kasahara chodzi mi po głowie kupno multicookera. Zastanawiam się nad Philipsem HD4749 bądź, którymś z niższych modeli. W internecie jest sporo sponsorowanych opinii przez co ciężko mi wyciągnąć jakieś sensowne wnioski. Swoje pytanie kieruje między innymi do ludzi z pod tagu mikrokoksy i samego prowodyra mojego przyszłego zakupu @Kasahara , ponieważ głównie chciałbym tym gotować zdrowe i proste posiłki pod treningi siłowe.

1. Czy to prawda, że ryż jak i inne potrawy gotują się dłużej niż w normalnym garnku?
2. Czy to prawda, że urządzenie jest bardzo prądożerne i prawie cały czas działa z pełną mocą?
3. Czy gotowanie w jednej misie nie wydłuża znacząco przygotowywania obiadu, za sprawą jednego naczynia zamiast czterech niezależnych palników? Czy po prostu idzie na dole robić mięsko, a do góry na parze ryż?
4. Jakieś przykładowe posiłki z mięsa i węgli, które zabierają Wam mało czasu, a z których jesteście zadowoleni?
5. Czy są jakieś potrawy, które zaczęliście wykonywać, a których nie robiliście na co dzień, bo zajmowały Wam więcej czasu?

Do ludzi z poza tematu, nie chodzi mi o kombajny jak thermomix, które zawierają wagę, mixer, blender i kosztują 10x tyle tylko o proste narzędzia umożliwiające smażenie/gotowanie/podgrzewanie/pieczenie i parę dodatkowych opcji obróbki termicznej.

#mikrokoksy #mirkokoksy #gotowanie #kuchnia #gadzety #dieta