Mam siostrę lvl 13. Ma sporą…

Mam siostrę lvl 13. Ma sporą nadwagę. Waży 75 kg przy nieco ponad 160 cm wzrostu. W każdym razie z obliczeń wyszło że musi zrzucić jakieś 20 kg do prawidłowej wagi.
W sumie jest otyła od kiedy pamiętam, już jako dziecko masy jej nie brakowało. Tylko zrobiło mi się jej szkoda. Chciałabym, żeby jej było przyjemniej, żeby mogła siebie zaakceptować i się sobie podobać i żeby z tego powodu problemów z rówieśnikami nie miała. Dwa tygodnie temu podjęłam z nią rozmowę i obie podjęłyśmy decyzję, że ona przechodzi na dietę. Codziennie staram się przygotowywać jej posiłki na następny dzień i liczyć kcal. Poszło już 2kg w dół. Tylko tak sobie pomyślałam, że może warto jej zrobić jakieś badania, czy ta otyłość nie jest spowodowana jakąś chorobą albo zaburzeniami chormonalnymi? Tylko właśnie. Gdzie w takim celu się udać? Do jakiegoś specjalisty czy do lekarza rodzinnego wystarczy? I jakie badania zrobić, jakie parametry?
Jest jeszcze problem z tym że ona nie bardzo chce się ruszać. W sensie takim że poza rowerem, spacerami i basenem czy rolkami nie chce nic innego robić, podejrzewam że po prostu się wstydzi. Poradzicie jak jej pomóc, jak sobie z nią poradzić, żeby były efekty?
#zdrowie #dieta #mirkokoksy #zdroweodzywianie #pytaniedoeksperta #otylosc #badania